Wyzwanie – aranżacja pokoju dla dziecka!

Sierpień 5, 2022 Wyłączono przez admin

Urządzenie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. To w tym pomieszczeniu dziecko spędza najwięcej czasu podczas zabaw, gier, nauki czy odpoczynku. Jak zatem sprawić by wnętrze było funkcjonalne, bezpieczne, ale również było strefą relaksu?

Łóżko dla dziecka

Starajmy się nie zagracać pokoju. Sprawmy, aby wnętrze było przyjazne dziecku, to znaczy, by miało ono odpowiednio dużo miejsca do zabawy. Na rynku jest mnóstwo różnorakich łóżek dla dzieci. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się bardzo dobrze łóżka piętrowe, które na dole mają biurko bądź szafki, w których możemy schować zabawki czy książki naszej pociechy, u góry z kolei jest strefa sypialniana.

Oszczędzić miejsca można również decydując się na zakup łóżka z wysuwaną szufladą, w której można przechowywać pościel czy inne rzeczy naszego malucha. Wysuwana szuflada bardzo dobrze sprawdzi się również jako dodatkowe posłanie dla kolegi bądź koleżanki dziecka.

Naklejki na ścianę – element dekoracyjny w pokoju dziecka

Chcąc zaaranżować pokój dla dziecka nierzadko zastanawiamy się jakie dekoracje wybrać. Najczęściej wybór pada na plakaty, tapety dedykowane do pokoju dziecięcego oraz naklejki na ścianę. Przeglądając najnowsze trendy aranżacyjne można zauważyć duże zainteresowanie naklejkami na ścianę. Jest to zdecydowanie ten rodzaj dekoracji który sprawdzi się zarówno w pokoju dla dziewczynki jak również do pokoju dla chłopca. Do wyboru mamy naklejki na ścianę przedstawiające postacie zwierząt, superbohaterów, naklejki napisy, dinozaury, podwodny świat a nawet świat kosmosu. Naklejki na ścianę to zawsze sprawdzony element dekoracyjny w każdym wnętrzu a szczególnie w pokoju dziecięcym. Pięknie wykonane, do tego w dobrej cenie naklejki na ścianę znajdziesz ofercie sklepu z naklejkami Yoko Design – https://yokodesign.pl/naklejki-na-sciane-napisy/

fot: naklejka do pokoju dziecięcego – źródło Yoko Design

Meble do pokoju dziecięcego

Zastanówmy się najpierw czy chcemy, aby zabawki naszego dziecka były wyeksponowane czy schowane. Schowane miśki czy samochodziki sprawią, że w pokoju nie będzie chaosu. Będzie wyglądał na bardziej uporządkowany i schludny.

Tekstylia dla dzieci

Tutaj mamy ogromne pole do popisu. Jeśli dziecko lubi bohatera danej bajki możemy zrobić pokój tematyczny. Ładne zasłony, narzuta na łóżko czy poduszki sprawią, że pokój stanie się bardziej przytulny. Warto, aby pokój był spójny, ważne, aby był umiar.

To tylko niektóre elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas aranżacji pokoju dziecięcego. Łóżko dla dziecka musi być na pewno wygodne, a wszelkie tekstylia pozwolą nam je udekorować. Zachęcamy jednak do konsultacji z dzieckiem. Może ma preferencje dotyczące koloru ścian czy motywu przewodniego.