Szkolenie online – co brać pod uwagę przy wyborze?

Październik 27, 2020 Wyłączono przez admin

Szkolenia online stanowią coraz większą części rynku szkoleniowego. Dają dobre efekty. Jednocześnie zapewniają ogromny komfort uczestnikom i osobom prowadzącym szkolenie.

Szkolenia online – różne metody

Szkolenia odbywające się w internecie prowadzone są różnymi metodami. Wiele z nich odbywa się w formie webinaru. Osoba prowadząca szkolenie prowadzi wykład. Osoby biorące udział mogą zadawać pytania na czacie. Prowadzący ma do dyspozycji specjalną tablicę, na której może prezentować slajdy z najważniejszymi informacjami. Szkolenia tego typu wyposażają głównie w wiedzę. Na rynku szkoleń online istnieją również szkolenia, które stawiają nacisk na doskonalenie umiejętności praktycznych. Są to chociażby te oparte o formułę Live Training.

Umiejętności są najważniejsze

Dla każdego menedżera kluczowe jest posiadanie umiejętności efektywnego zarządzania zespołem. Sama wiedza bez braku możliwości wykorzystania jej w praktyce na niewiele się przyda. Dlatego warto wybierać szkolenia online, które ćwiczą umiejętność motywowania zespołu, działania w trudnych zawodowych sytuacjach, rozwiązywania konfliktów. Dodatkowe informacje o szkoleniach online znajdziesz na stronie https://berndson.pl/szkolenia-online

Kto prowadzi szkolenie?

Od osoby prowadzącej szkolenie zależy to, ile z niego wyniesiemy. Szkoleniowiec powinien więc być osobą kompetentną, posiadającą umiejętność uczenia innych osób. Ważne jest to, by miał duże doświadczenie. Wybierajmy firmy szkoleniowe, które w swoich szeregach mają właśnie takie osoby. Będziemy mieć wtedy pewność, że wiele się nauczymy i poszerzymy swoje umiejętności.

Szkolenia online – wygoda

Uczestnictwo w szkoleniach online wiąże się z bardzo dużą wygodą. Możemy w komfortowy sposób brać w nim udział wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do internetu i komputer. Nie ponosimy kosztów związanych z dojazdami. Oszczędzamy również wiele czasu, który możemy przeznaczyć na inne czynności.