Sport dla najmłodszych i nie tylko

Grudzień 12, 2019 Wyłączono przez admin

Sport to zdrowie – to zdanie zna chyba każdy. Pomijając ryzyko kontuzji, uprawianie sportu to samo zdrowie – człowiek jest w formie, ma dobrą kondycję i utrzymuje prawidłową wagę. Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał – stąd konieczność zaszczepienia w dzieciach miłości do sportu już od najmłodszych lat.

W słusznej sprawie

Budowa boisk to jak najbardziej słuszna inicjatywa. Zatroszczenie się o zdrowie i chęć uprawiania sportu u dzieci zaprocentuje na przyszłość. Wybudowanie boisk sprawi, że młodzież będzie gromadzić się wokół idei uprawiania sportu, w dodatku – gry zespołowej, co wpłynie nie tylko na poprawę kondycji i chęci osiągania sukcesów indywidualnych, ale zaszczepi też w młodzieży duch walki zespołowej, walki dla całej drużyny. Gry zespołowe to szczególny rodzaj aktywności sportowej – młody człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale też za resztę zespołu na boisku. Kiedy trzeba podjąć decyzję o przykładaniu się do treningów, wiadomo, że walczy się nie tylko o swój sukces, ale też, a może przede wszystkim, o sukces całej drużyny.

Realna gra

Budowa boisk to zadanie rządzących. W każdym gminie powinno znaleźć się boisko, gdzie młodzi ludzie – ale przecież nie tylko młodzi – będą mogli spotkać się i zagrać mecz. Nie ma ważniejszej inwestycji niż inwestycja w zdrowie przyszłych pokoleń – chodzi tutaj zarówno o zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Już dziś pojawiają się głosy, że młodzież zbyt dużo czasu spędza przed komputerem i smartfonem. Dlatego też trzeba przygotować dla młodzieży odpowiednie warunki, aby dzieci chciały wyjść z domu. Trzeba zapewnić im coś atrakcyjnego, czego atrakcyjność przewyższy grę wirtualną.

Rola trenera

Kiedy już rządzący podejmą decyzję o budowie boiska, trzeba jeszcze wziąć odpowiedzialność za tę inicjatywę i dbać o to, aby rozgrywki na nim rzeczywiście się odbywały, a nie, żeby boisko stało puste i stanowiło tylko i wyłącznie ozdobę miasta czy gminy. Zaangażowany trener będzie tutaj na wagę złota. Taka osoba powinna być autorytetem dla lokalnej społeczności i powinna umieć zjednoczyć ludzi wokół słusznego celu.