Przedszkole integracyjne – Tychy zapewnią Twojemu dziecku najlepszy rozwój

Lipiec 19, 2023 Wyłączono przez admin

Wybór przedszkola dla dziecka to wielki krok, stawiany na drodze naszej pociechy ku rozwojowi i przyszłości. To właśnie tam, w największym stopniu dzieci uczą się kreatywności, podstawowych umiejętności takich jak pisanie czy liczenie oraz nawiązują jedne z pierwszych relacji z rówieśnikami.

Chcąc jak najlepiej dla dobra dziecka, warto się porządnie zastanowić nad wyborem placówki, ponieważ przedszkole znacznie wpłynie na jego odpowiedni rozwój i umiejętności. Między innymi, przedszkole z oddziałami integracyjnymi w Tychach spełnia wszystkie wymogi nawet najsurowszych rodziców, wspiera dzieci przez cały okres ich przedszkolnej edukacji, a także przykłada szczególną uwagę zabawie – ucząc nią dzieci nowych rzeczy i pokazując, jak wiele mogą osiągnąć.

Dzień z życia dziecka, przeprowadzony przez przedszkole integracyjne w Tychach

Kreatywne i energiczne dzieci potrzebują wyjątkowo dobrej opieki pod okiem specjalistów, którzy zorganizują im odpowiednie do ich temperamentu zajęcia. Aby nie marnować dziecięcego potencjału najmłodszych, warto sprawdzić ofertę jaką oferuje przedszkole – Tychy mogą się w tej kategorii pochwalić świetną propozycją.

Umiejscowione w Tychach przedszkole integracyjne, znajduje się w bliskim sąsiedztwie Parku Świętego Franciszka z Asyżu. Dzieci, pod opieką wykwalifikowanych opiekunów, mogą dzięki temu bezpiecznie spacerować oraz grać w gry zespołowe na świeżym powietrzu.

Budynek dysponuje także ścianką wspinaczkową, pracownią ceramiczną, stołówką, nowoczesną salą gimnastyczną oraz oczywiście – salami zajęciowymi. Posiada nawet własny plac zabaw i ogród zmysłów, który wykorzystywany jest w celach edukacyjnych, ale również terapeutycznych.

O dobrostan dziecka dba wykwalifikowana kadra, składająca się z opiekunów, logopedy, psychologa oraz pedagoga. Dzieci przez całą swoją drogę, prowadzone są w przedszkolu ze wsparciem oraz empatią ze strony specjalistów.

Przedszkole integracyjne – rozkład dnia

Jak wygląda dzień dziecka w przedszkolu integracyjnym? Każda godzina jest szczegółowo rozplanowana, aby maksymalnie wypełnić czas ciekawymi zajęciami, a także żeby dzieci nie nabawiły się nudy.

Dzień pracy przedszkola rozpoczyna się już o 6:30

Zawitać do przedszkola dzieci mogą już od 6:30 – jest to specjalne udogodnienie, wychodzące naprzeciw potrzebom rodziców, którzy pracują już od wczesnych godzin porannych. Natomiast dzieci dzięki temu mogą spędzić jeszcze więcej czasu na zabawie z rówieśnikami i rozwoju swoich umiejętności.

Punkt drugi – pożywne śniadanie

Wszyscy dobrze wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dlatego, kolejnym niezwykle ważnym krokiem jest pożywne śniadanie, rozpoczynające się o 8:15 – pomoże kształtować u dzieci właściwe nawyki żywieniowe oraz odpowiednie zachowanie przy stole.

Mały krok w stronę wielkiego świata

Pora edukacji i odkrywania świata, to niezbędny element dnia dziecka – tuż po obowiązkowym śniadaniu. Stawiając ich potrzeby na pierwszym miejscu, zajęcia dydaktyczne z całą grupą zorganizowano tak, aby zapewniał dzieciom komfort i poczucie bezpieczeństwa. Ukierunkowane na, wszechstronny i przyjemny rozwój osobowości dzieci, uwzględniają także wymagania programowe.

Czas kreatywności i twórczego działania – czyli okazja na poznanie świata przyrody, edukację kulturową oraz na integrację. Zajęcia oraz zabawy prowadzone są w salach lub na świeżym powietrzu i rozpoczynają się po godzinie 10:00. Dają dzieciom okazję, do poznania zewnętrznego świata, nowych miejsc podczas pieszych spacerów i wycieczek oraz do wzbudzenia w nich wewnętrznej kreatywności.

Utrwalenie zdrowych nawyków

Po aktywnościach pełnych wrażeń i nowej wiedzy, około godziny 11:45, dzieciom podawany jest obiad. Przy okazji posiłku, rozwijają swoją samodzielność, a także wiedzę o kulturalnym zachowaniu przy stole.

Leżakowanie, czyli zasłużony odpoczynek dla najmłodszych po godzinach spędzonych na edukacji i samorozwoju. Tuż po obiedzie, dzieci mogą się zrelaksować przy muzyce lub bajkach. Prowadzone są także dodatkowe zabawy wyciszające i twórcze. Wszystko po to, aby zapewnić dzieciom jak największy komfort i zarazem zaspokoić ich ciekawość,

Wyczekiwany przez wiele dzieci podwieczorek, następuje około godziny 14:30. Dla niektórych z dzieci, są to już ostatnie minuty spędzone tego dnia w przedszkolu integracyjnym. Jednak dla dzieci, które zostają dłużej, przygotowane są specjalne zajęcia terapeutyczne oraz rozwojowe, aby zapewnić im zabawę w oczekiwaniu na swoich rodziców.

Integracyjne przedszkole – Tychy czekają na Waszą wizytę

Kadra zatrudniona przez przedszkole integracyjne w Tychach, z ogromną skrupulatnością przygotowuje poszczególne zajęcia dla najmłodszych. Dzięki ich wsparciu i edukacji, dzieci same lgną do tego co nowe i chcą uczyć się jak najwięcej. Rozwój, edukacja, wychowanie oraz wsparcie, to filary działania przedszkola – dlatego warto zawitać do Tych i przekonać się samemu o wyjątkowości tej placówki. Więcej o przedszkolu możesz przeczytać na stronie: https://www.otwarteokno.edu.pl/strony/2/przedszkole/