Jak zmienić dziecku pieluszkę?

Styczeń 8, 2021 Wyłączono przez admin

Zmiana pieluszki dziecka jest naprawdę łatwa – wystarczy trzymać się rutyny. Oto przewodnik, jak to zrobić:

• Miej wszystko, czego potrzebujesz – przewijak, matę, ściereczkę, chusteczki mokre lub schłodzone, przegotowaną wodę, wacik, woreczki na pieluchy i kilka świeżych pieluch.
  • Wybierz odpowiednie miejsce do zmiany pieluszki: miejsce, w którym nie może się zsunąć i gdzie nie musisz się wysilać, aby go dosięgnąć, ponieważ Twoje mięśnie pleców są nadal wrażliwe.
  • Połóż dziecko na plecach i zdejmij pieluchę. Podnieś delikatnie dziecko, trzymając za obie stopy i wyjmij zużytą pieluchę, używając jej do wytarcia jak największej ilości stałych odpadów.
  • Ostrożnie i delikatnie wytrzyj pieluszkę dziecka, zwracając szczególną uwagę na fałdy skórne. Możesz użyć chusteczki lub ciepłej wody i szmatki lub waty. Dziewczynki wycierać od przodu do tyłu, aby nie dopuścić do przedostawania się zarazków do pochwy. W przypadku chłopców oczyść okolice penisa i jąder, ale nie odciągaj napletka. Sprawdź, czy nie występują odpryski.
  • W razie potrzeby ostrożnie osusz dziecko wacikiem lub suchą szmatką. Pozwalanie mu kopać nogami w ciepłym, suchym powietrzu to dobry sposób na zmniejszenie odparzeń.
  • Rozłóż pieluchę i przesuń palce w dół pieluszki, aby podnieść zabezpieczenia przed przeciekami.
  • Podnieś nóżki dziecka i umieść pod nimi czystą pieluchę (z uchwytami z tyłu), tak aby na niej leżało. Chłonna, miękka strona pieluszki powinna przylegać do jego skóry, a górna krawędź pieluszki powinna być mniej więcej na poziomie środka pleców.
  • Unieść przednią część pieluszki między nogi i mocno rozłożyć wokół brzucha. Jeśli masz chłopca, skieruj jego penisa w pieluchę.
  • Jedną ręką delikatnie przytrzymując pieluszkę na dziecku, otwórz jeden uchwyt i przymocuj go z przodu pieluszki. Pieluszki dla Twojego nowego dziecka mają zakładki, które można zapiąć w dowolnym miejscu z przodu pieluszki. Powtórz po drugiej stronie.
  • Zmień położenie uchwytów, aby dopasować dopasowanie pieluszki dziecka, aby było wygodne. Dokładnie sprawdź, czy pieluszka nie jest zbyt luźna lub zbyt ciasna. Umieść dziecko w bezpiecznym miejscu, podczas gdy myjesz ręce i sprzątasz

Podkłady dla dzieci to jedne z lepszych akcesoriów do pomocy w przewijaniu niemowlaka. Można je nosić w torebce dzięki czemu przewijanie będzie mogło odbywać się także w miejscach poza domem. Skorzystaj z oferty Om Sklep i sprawdź jednorazowe podkłady dla dzieci, które pomogą Ci w sytuacjach kryzysowych.