Coaching – czyli nowe umiejętności, które pomogą Ci osiągnąć sukces

Grudzień 10, 2020 Wyłączono przez admin

Coaching umiejętności ma pewne podobieństwa ze szkoleniem indywidualnym. Trenerzy i mentorzy umiejętności łączą holistyczne podejście do rozwoju osobistego ze zdolnością do skupienia się na podstawowych umiejętnościach, które pracownik musi wykonywać na swoim stanowisku. Trenerzy umiejętności i mentorzy powinni mieć duże doświadczenie i kompetencje w wykonywaniu umiejętności, których nauczają.

Role zawodowe zmieniają się w coraz szybszym tempie. Tradycyjne programy szkoleniowe są często zbyt nieelastyczne lub zbyt ogólne, aby sprostać tym szybko zmieniającym się wymaganiom. W takich przypadkach indywidualny coaching umiejętności umożliwia elastyczne, adaptacyjne podejście do rozwoju umiejętności „dokładnie na czas”. Możliwe jest również zastosowanie coachingu umiejętności w środowisku „na żywo”, zamiast zabierania ludzi z pracy do „sali lekcyjnej”, w której symulowanie środowiska pracy jest trudniejsze.

Programy coachingowe dotyczące umiejętności są dostosowane do konkretnej osoby, jej wiedzy, doświadczenia, dojrzałości i ambicji i zasadniczo koncentrują się na osiągnięciu szeregu celów zarówno dla jednostki, jak i dla firmy. Cele te często obejmują zdolność osoby do wykonywania określonych, dobrze zdefiniowanych zadań, przy uwzględnieniu potrzeb jednostki w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego.

Indywidualne szkolenie umiejętności to nie to samo, co podejście „siedzenie obok Nelly” w „szkoleniu w miejscu pracy”. To, co ją wyróżnia, polega na tym, że podobnie jak każda dobra interwencja w zakresie rozwoju osobistego lub zawodowego opiera się na ocenie potrzeb w odniesieniu do roli zawodowej, jest realizowana w ustrukturyzowany (ale wysoce elastyczny) sposób i generuje wymierne efekty uczenia się i wyników. Ta forma szkolenia umiejętności prawdopodobnie skupia się wyłącznie na umiejętnościach wymaganych do wykonywania danej funkcji zawodowej, nawet jeśli może przyjąć podejście coachingowe ułatwiające zamiast stylu „mówienia” lub kierowania.

Szkolenia z coachingu w biznesie w Akademii trenerów Moderator Wrocław

Nabywanie nowych umiejętności jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu, szczególnie w korporacjach. Wybicie się może oznaczać w niedalekiej przyszłości awans. Z kolei to wiąże się z lepszymi zarobkami. Dążenie do stałego progresu jest niezbędne w biznesie. Nie można się oglądać na innych. Należy patrzeć wyłącznie na siebie i swoje cele. Dzięki temu z czasem staniemy na właściwym miejscu, które zapewni nam satysfakcję z zawodu. Akademia trenerów coachingu to idealne miejsce na podniesienie swoich kwalifikacji w zakresie prowadzenia szkoleń. Moderator Wrocław zapewni Ci wszystko czego potrzebujesz w formie internetowych kursów. Dowiedz się jak pracować z grupami i klientami indywidualnymi, poszerzaj horyzonty i swoją wiedzę na bieżąco.