Zwalczanie wypadania włosów u dzieci. Jak zaradzić problemowi?

Coraz więcej młodych osób cierpi na łysienie. Problem dotyczy zarówno dziewczynek jak i chłopców. Walka z chorobą odnosi się również do stanu psychicznego małych pacjentów. Dorośli mają spory kłopot jeżeli chodzi o wewnętrzne radzenie sobie z łysieniem. Jak zatem mogą czuć się młode osoby?

Przyczyny wypadania włosów

Do jednych z głównych przyczyn łysienia u dzieci można zaliczyć nadmierny stres. Młodzi ludzie podobnie jak dorośli są bardzo podatni na tak skrajne emocje. Nie każdy organizm potrafi go zwalczać. Kolejnym podłożem może być aktualny stan dermatologiczny skóry. Grzybica głowy to jedna z chorób, która atakuje organizm człowieka bez względu na wiek. Źródłem wypadania włosów mogą być także przypadłości włosów, takie jak: łysienie plackowate i trichotillomania. Dużą rolą obarczeni są tutaj rodzice, którzy jako pierwsi powinni zauważyć zmiany skórne u swoich pociech. Najlepszą profilaktyką może okazać się udanie do specjalisty lekarza, który po wstępnym wywiadzie rozpocznie odpowiednio dostosowaną terapię leczenia.

łysienie u dzieci

Metody leczenia

Wystawiona diagnoza przedstawi lekarzom możliwe sposoby leczenia. Zabiegi trychologiczne, mikropigmentacja, a w ostateczności przeszczep włosów. To metody, które z pewnością zneutralizują skutki choroby. Zabiegi odbywają się na miejscowych znieczuleniach, tak aby poczucie bólu było jak najmniej wyczuwalne przez pacjenta. Bezpieczeństwo i komfort dziecka powinno być dla nas najważniejsze. Cały proces związany z zabiegiem przebiega na takich samych zasadach jak u osób dorosłych.

Pozostaje jeszcze kwestia psychiki dziecka. Jeżeli choroba występowała przez dłuższy okres czasu, a dziecko było wystawione na ryzyko w postaci kontaktu z innymi dziećmi, to istnieje duże prawdopodobieństwo na występowanie pewnych problemów związanych z psychiką. Tutaj koniecznie należy udać się do specjalisty, psychologa, który będzie mógł wdrożyć odpowiednie metody terapii.

Przeszczep włosów w klinice Medmix

Nowoczesna klinika kładzie duży nacisk na innowacyjne metody leczenia łysienia. Przeszczep włosów metodą FUE jest aktualnie jednym z najskuteczniejszych sposobów na zwalczanie problemu. Na stronie https://medmix.pl/ kliniki możemy dowiedzieć się na czym polega metoda i jakich kluczowych zasad należy się trzymać przed i po zabiegiem. Wszystkie te informacje przekazuje również lekarz w trakcie konsultacji, na które możemy się umówić za pośrednictwem kontaktu telefonicznego i mailowego. Lekarza z kliniki Medmix to wykwalifikowani specjaliści z dziedziny trychologii i leczenia łysienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + = 10