Zorganizuj Dzień Dziecka w plenerze!

Dzień Dziecka to szczególny i wyjątkowy moment dla każdego malucha. Miasta organizują mnóstwo imprez plenerowych z tej okazji, ale również szkoły czy przedszkola. W wielu salach zabaw czy wesołych miasteczkach można załapać się na bardzo ciekawe zniżki i promocje. Dzień Dziecka odbywa się co roku 1 czerwca. Geneza uchwalenia tego dnia jest niezwykle istotna, bowiem w 1954 roku Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych – ONZ, aby rozpowszechnić ideały, ale również cele, które dotyczyły praw dziecka, utworzyło to święto.

Pewnie większość nauczycieli, domów dziecka czy innych organizacji zrzeszających dzieci zastanawia się jak zorganizować Dzień Dziecka w plenerze? Zachęcamy do lektury!

Pogoda może nie rozpieszczać

Pierwszym ważnym aspektem podczas organizacji tego wyjątkowego święta jest zorganizowanie sobie planu B na wypadek nieprzyjemnej aury na dworze. Niestety, nawet w czerwcu mogą występować opady, które zniweczą nasz plan. Jeśli jednak zależy Ci na zorganizowaniu tego dnia właśnie w plenerze – może warto zainteresować się możliwością wynajmu namiotów? Poznań oferuje je w naprawdę atrakcyjnej cenie. Będziesz mieć wówczas pewność, że impreza się odbędzie bez względu na pogodę, a jej uczestnicy nie zmokną, albo co gorsza – nie pojawią się na niej!

Atrakcje dla dzieci w każdym wieku

Pamiętaj, że mogą pojawić się dzieci w różnym wieku, dlatego każdemu z nich należy zapewnić rozrywkę. Najmłodsze dzieci warto zaangażować w zabawę ruchową. Tor przeszkód lub zabawa w podchody z wykonywaniem zadań i rozwiązywaniem zagadek może być naprawdę świetną alternatywą. Dzieci starsze, chętnie zagrają w gry planszowe lub wezmą udział w zawodach sportowych.

Przekąski i prezenty!

Jeśli budżet na to pozwala – postaw na jakieś przekąski, które będą lekkie i które dziecko będzie w stanie samodzielnie zjeść. Pamiętaj również o napojach, ponieważ pragnienie podczas zabawy jest nieuniknione. Z okazji Dnia Dziecka warto również zadbać o drobne upominki, które wywołają uśmiech na twarzy najmłodszych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *