Rozwijamy się już od najmłodszych lat!

„Nauka” towarzyszy nam przez całe życie!

Rodząc się jesteśmy „białą kartką papieru”, bez żadnej wiedzy i doświadczeń, gotową do zapisania. Wiedza towarzyszy nam od najmłodszych lat. Na początku krok po kroku uczymy się jak funkcjonuje świat. Zaczynając od naszego najbliższego otoczenia – domu, poznając to coraz nowsze „etapy” życia – przedszkole, szkoła, studia, praca – poszerzamy tym samym naszą wiedzę i trwamy w nieustającym rozwoju.

Wiedza jest kluczem do poznania świata.

Co to jest wiedza? – istnieje wiele definicji tego pojęcia – w Nowej Encyklopedii Powszechnej wiedza zdefiniowana jest jako:

Ogół wiarygodnych informacji o rzeczywistości wraz z umiejętnością ich wykorzystywania.” 

Jest ona kluczem do poznawania otaczającej nas rzeczywistości, to dzięki niej rozumiemy procesy zachodzące wokół nas i uczymy się w nich „uczestniczyć”.

Edukacja jako kolejny krok w rozwoju człowieka.

Wraz z rozpoczęciem szkolnictwa kolejnym naszym „towarzyszem” jest edukacja.  Ten etap naszego życia znacząco wpływa na nasze zachowanie. Uczymy się żyć nowej grupie społecznej (uczniów), nabieramy ogłady (bądź nie ;)), poznajemy nowe dziedziny nauki, zaczynają kształtować się nasze zainteresowania i wizje naszej przyszłości.

Wczesne etapy naszego życia są niezwykle ważne i mają wpływ na to jakimi ludźmi będziemy. „Proces” rozwoju człowieka możemy porównać do budowy domu – gdzie początkowe etapy naszego życia będą fundamentem, i to od nich będzie zależało czy powstanie na nich piękny dom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 26 = 33