Plakaty do pokoju dziecka. Czy to dobry pomysł?

Sierpień 20, 2019 Wyłączono przez admin

W pokoju dziecka powinien pasować przyjemny nastrój sprzyjający zabawie i rozwojowi intelektualnemu dziecka. Jedną z metod przyozdabiania pokoju jest wykorzystywanie plakatów w kolorowych ramkach. Czy jest to dobry sposób?

Urządzanie pokoju dziecka. Podstawowe założenia

Urządzając dziecięcy pokoik warto pamiętać o podziale na strefy. W pokoju małego szkraba potrzebujemy strefy spania, przechowywania i zabawy. Strefa zabawy powinna być wolną przestrzenią z miękkim elementem na podłodze takim jak dywan, wykładzina, piankowe panele. Potrzebna przestrzeni do biegania, jeżdżenia samochodzikami czy zabawy lalkami o tańców i swawoli.

Strefa do spania powinna być wyciszoną przestrzenią bez krzykliwych kolorów, nadmiaru zabawek dookoła. Nad łóżeczkiem dziecięcym warto jest przyozdobić ścianę. Najlepiej sięgać po elementy, które nie będą gromadziły kurzu i będą łatwe w czyszczeniu. W trzeciej strefie – do przechowywania powinny znaleźć się szafy z miejscem na ubrania i zabawki dziecięce.

Plakaty do pokoju dziecka

Do pokoju dziecka warto wykorzystywać plakaty, gdyż posiadają kilka nieoczywistych zalet. Po pierwsze są łatwe w utrzymaniu w czystości. Delikatne zakurzenie wystarczy wytrzeć ściereczką. Po drugie wyglądają w sposób elegancki i wyrafinowany. Nie muszą być kojarzone tylko z aranżacją sypialni czy salonu, ewentualnie kuchni. Po trzecie można je personalizować i na plakacie może się znaleźć data urodzenia dziecka oraz imię.

Popularne plakaty do pokoju dziecka

Obecnie popularne stają się pastelowe plakaty ze zwierzątkami lub ciekawymi napisami w przyjaznych kolorach. Pośród plakatów ze zwierzątkami znaleźć możemy króliczki, kwiatuszki, motylki i inne kolorowe akcenty.

Ciekawe propozycje plakatów dedykowanych do dziecięcych pokoi znajdziecie pod adresem sklepu internetowego polskiego producenta Yoko Design: https://yokodesign.pl/plakaty,c62.html