Materac kieszeniowy czy tradycyjny materac bonelowy? Jaki materac wybrać dla nastolatka?

Okres dorastania jest niezwykle burzliwy. Oprócz gwałtownych zmian w mózgu dorastającego młodego człowieka, następuje szybki wzrost. W tym okresie powinny być szczególnie zapewnione odpowiednie warunki. Jednym z nich jest zdrowy sen. Nie jest on jednak możliwy bez odpowiednio dobranego materaca. Materace sprężynowe są bardzo chętnie wybierane przez rodziców. Na jaki z nich lepiej się zdecydować ten kieszeniowy czy tradycyjny bonelowy?

Materace kieszeniowe – czym się charakteryzują?

Materace kieszeniowe charakteryzują się ty, że każda ze sprężyn jest umieszczona w osobnej materiałowej kieszeni, które połączone są ze sobą. Sprężyny w materacach kieszeniowych działają samodzielnie. Naciskając na jedną sprężynę druga pozostaje niewzruszona.

Tradycyjne materace sprężynowe. Charakterystyka

Tradycyjne materace sprężynowe mają połączone sprężyny. Gdy jedna sprężyna zostaje wciśnięta, drugie również przyjmują część ciężaru. Równomierne rozłożenie siły sprawia, że są one mniej eksploatowane i trudniej uszkodzić jedną sprężynę.

Materac tradycyjny czy kieszeniowy. Co wybrać?

Wybierając materac dla nastolatka nie ma większego znaczenia czy wybierzemy materac kieszeniowy, czy tez materac tradycyjny sprężynowy. Uwagę jednak należy zwrócić na to, czy w przypadku materaca kieszeniowego, jest on strefowy. Materace strefowe nie są polecane dzieciom, gdyż strefy, ich rozmieszenie i wielkość, dobierane są do średniego wzrostu dorosłego człowieka. W przypadku nastolatka zrezygnujmy zatem ze stref.

Czym kierować się wybierając materac dla nastolatka?

Wybierając materac dla nastolatka powinniśmy kierować się jego wagą. Inny materac dobierzemy dla drobnej dziewczynki, a inny dla rosłego chłopca. Producenci materacy mają swoje skale twardości materacy. Nimi powinniśmy się kierować. Warto zastanowić się również nad szerokością materaca. Dla wielu materac 80×200 okazuje się zbyt mały, zwłaszcza jeżeli do czynienia mamy z wierciochami.
Istotne są w doborze materaca dla nastolatka wykorzystane materiały. Materace sprężynowe wierzchnie warstwy mogą mieć wzbogacone o równego typu pianki, wysokoelastyczną, termoplastyczną czy też lateks.

Szeroka oferta materacy sprężynowych na stronie https://common.sklep.pl/materace-sprezynowe/35-materac-kieszeniowy-suza-160×200-kokos-lateks-5902921951841.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 2