Jak urządzić pokój dziecka?

Urządzając wnętrze często kierujemy się zmysłem estetycznym, ale i funkcjonalnością. Dlatego też pokój dziecka powinien być przede wszystkim ładny i przytulny, ale także spełniać wiele funkcji. Dziecko musi mieć specjalne miejsce do nauki, a także do zabawy czy do snu. Jak zatem urządzić i ozdobić pokój dziecka?

Strefy

Jak już zostało wspomniane – dziecko powinno w swoim pokoju zarówno móc spędzić czas nad książkami, ale także móc bawić się czy spokojnie zasnąć. Najlepiej podzielić pokój na te trzy strefy. Można je oddzielić kolorem ścian, innymi tapetami do pokoju dziecięcego, albo dywanami czy mini ściankami. Pomysłów jest mnóstwo, dlatego w zależności od wielkości pokoju – można je różnie zastosować.

Oświetlenie

Niewątpliwie w pokoju dziecka warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. Powinno się tutaj znaleźć oświetlenie główne, które wprowadziłoby światło w całym pokoju. Przeważnie są to żyrandole lub halogeny. Lampy Philips dobrze sprawdzą się do postawienia na biurku. Dzięki nim dziecko nie zepsuje wzroku podczas nauki czy odrabiania lekcji. Warto zwrócić uwagę na lampy Philips, gdyż są one przede wszystkim z ulubionymi postaciami z bajek.

Dekoracje do pokoju dziecięcego

W pokoju dziecięcym nie może zabraknąć dekoracji. Pamiętaj jednak, aby nie były to bibeloty, które będą tylko zajmowały miejsce i będą zalegały od kurzu. Ładne, drewniane zabawki już same w sobie są niemałą dekoracją do pokoju dziecięcego. Oprócz tego, można postawić na świetne plakaty czy lustro w bardzo ciekawym kształcie. Należy jednak pamiętać by nie przesadzić z różnorodnością dodatków, gdyż łatwo można się zatracić pośród przepięknych lamp dziecięcych philips z ulubionymi postaciami z bajek, a także słodkimi dywanami czy plakatami. Przejdź na stronę internetową: https://www.millihome.pl/zabawki-w-stylu-skandynawskim

Warto również swój wybór skonsultować z dzieckiem. W końcu ma to być jego pokój, jego małe królestwo, dlatego przede wszystkim to ono powinno się w nim dobrze czuć. Respektuj jego prośby, a jeśli są to rzeczy wręcz niemożliwe – idź na kompromis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

95 − = 93