Jak urozmaicić pokój dziecka?

Sezon letni, to dobry czas na zaplanowanie drobnych remontów w domu. Ciekawe pomysły na aranżację pokoju dziecka mogą rozbudzić wyobraźnie. W pokoju dziecka powinno znaleźć się miejsca na zabawę, naukę oraz sen. W zależności od wielkości pokoju strefy mogą być oddzielone lub tworzyć jedną całość. Coraz większa ilość rodziców decyduje się na naklejki na meble oraz wiele innych ciekawych dodatków, która znajdziecie w tekście poniżej.

Pomysł na ciekawy pokój?

1. Bajkowe postaci – dzieci uwielbiają bajkowe postaci w związku z tym dobrym pomysłem jest zakupić gotowe naklejki Kubusia Puchatka, księżniczek lub samochodzików z bajek i obkleić nudne ściany pokoju dziecka. Jeśli ktoś ma talent plastyczny może pokusić się o własnoręczne namalowanie bohaterów bajkowych na ścianach pokoju. Sprawi to, że efekt będzie znacznie lepszy. Super pomysłem są także naklejki na meble lub naklejki na drzwi wewnętrzne bądź szybę.

naklejka na meble
2. Farba tablicowa – pomysł na pokrycie jednej ze ścian farbą tablicową umożliwi dziecku pisanie i rysowanie po ścianie niczym po tablicy. W ten sposób dziecko każdego dnia będzie mogło zmieniać zdobienie jednej ściany w pokoju.
3. Kolory ścian – oprócz żywych kolorów warto także skorzystać z palety odcieni stonowanych.
Można pokusić się o pokój dwukolorowy. Warto również zdecydować się na farby zmywalne, które ułatwią nam usuwanie plam i zanieczyszczeń ze ścian.
4. Lampka w kształcie chmurki – ciekawym pomysłem jest zakup lampki w kształcie chmurki, gwiazdy lub księżyca. Idealnie sprawdzi się nad łóżko dla dziecka, jako lampka nocna. Takie dodatki znajdziecie w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.
5. Ozdobna mapa światowa – nie mając pomysłu na puste ściany można pomyśleć o kupnie mapy świata, która idealnie sprawdzi się jako ozdoba, a dodatkowo przyda się w nauce.
6. Literki na ścianie – Ciekawą opcją, która urozmaici pokój dziecka oraz spowoduje, że nie będzie on nudny, to kupno literek i utworzenie imienia dziecka na ścianie.

Zakończenie

Inspiracji do stworzenia idealnego pokoju dla dziecka, jak widać jest wiele. W zależności od upodobań dziecka oraz możliwości finansowych rodziców można pokusić się o wiele ciekawych dodatków, które urozmaicą pokój dziecięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *