Jak przedszkole prywatne wpływa na rozwój dziecka?

Lipiec 23, 2019 Wyłączono przez admin

Gdy dziecko wyrasta z okresu niemowlęcego rodzice chcą wrócić do pracy, a dziecko posłać do przedszkola. Nie pełni jednak ono tylko roli opiekuńczej. Dobre przedszkole wpływa na rozwój naszego dziecka – uczy, bawi, wychowuje.

Samodzielność

Dziecko idąc do przedszkola oddzielane jest od rodziców. Jest to ważny moment dla całej rodziny. Przedszkolak musi zaadaptować się w nowym środowisku. Wiąże się to z nauką samodzielności, radzenia sobie w nowych sytuacjach.

Ciekawe zajęcia i działanie w grupie

W przedszkolach prowadzone są zajęcia dydaktyczne. Dzieci mają szansę rozwoju na wielu płaszczyznach. Podczas zajęć plastycznych rozwijają wyobraźnię i sprawność manualną. Dzięki zajęciom muzycznym doskonalą poczucie rytmu i słuch muzyczny. Uczą się logicznego myślenia, liczenia, budowania wlanych wypowiedzi i formułowania wniosków. Wszystko odbywa się poprzez zabawę. Ciekawym przykładem takiej placówki jest przedszkole prywatne HOCKI KLOCKI w Cżęstochowie.

W współczesnych przedszkolach prywatnych możemy także liczyć na bogatą ofertę zajęć dodatkowych. Wśród nich spotkamy zajęcia z języka angielskiego, zajęcia taneczne czy zajęcia sportowe. Już w wieku przedszkolnym u dzieci rozwijają się zainteresowania. Każdy maluch z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Przedszkole prywatne daje dziecku szansę kontaktu z rówieśnikami. Dzięki temu uczy się dzielić z innymi, współdziałać czy rozwiązywać konflikty. Przedszkole jest miejscem szczególnie dobrym dla jedynaków. Mogą w ten sposób rozwijać swoje umiejętności interpersonalne.