Jak odciągnąć dziecko od smartfona i telewizora?

Sierpień 13, 2019 Wyłączono przez admin

XXI wiek to nowa era w zakresie technologii. To właśnie teraz dzieci zamiast bawić się na dworze ze znajomymi i przyjaciółmi przesiadują przed telefonem. Problem ten rozpoczął się już kilka lat, ale stale narasta. Nie dzieje się nic co mogłoby sprawić, że ten trend ustąpi. Rodzice zarzekają się, że nie dadzą dziecku smartfona, lecz później okazuje się być zupełnie inaczej.

Problemy XXI wśród najmłodszych

Coraz więcej młodych ludzi spędza czas na telefonach typu Android czy Iphone. Jak dotąd nie zbiera się na żadne większe zmiany w tym zakresie. Okazuje się, że telefon komórkowy nie jest już tylko urządzeniem służącym do przeprowadzania rozmów telefonicznych, ale do zabawy. Można na nim słuchać muzyki, oglądać filmy, seriale i bajki. Jest to idealny zapychacz czasu dla naszych najmłodszych pociech, szczególnie kiedy nie potrafimy im sami zorganizować czasu. Dzieje się tak, przez to, że dorośli sami uzyskują parę chwil dla siebie. Można wtedy posprzątać, pozmywać, zrobić pranie, albo po prostu poleniuchować. Niestety smartfony źle wpływają na umysły naszych dzieci i ograniczają ich kreatywność. Jeszcze kilkanaście lat temu podwórka były przepełnione gromadkami dzieciaków biegającymi po placach zabaw i podwórkach. Ten widok odszedł jednak w niepamięć.

koszulka juniorska do treningu

Co możemy zrobić, aby nasze dzieci odrzuciły technologie na rzecz większej aktywności fizycznej?

To proste! Wystarczy zapisać nasze dziecko na jedno z zajęć dodatkowych. Jeżeli szkoła nie wychodzi z takimi inicjatywami to możemy pomyśleć o prywatnym nauczaniu w szkółkach. Dla dzieciaków sport to zdrowie i w bardzo dużym stopniu przyczynia się do ich prawidłowego rozwoju. Akademie i szkółki piłkarskie dla juniorów to idealne miejsce do uprawiania sportu i poznawania swoich rówieśników i nie tylko.

Koszulka treningowa dla juniora z nadrukiem

Sklep internetowy Zina to miejsce, w którym możemy znaleźć odzież sportową wykonaną z najwyższej jakości materiałów. Poliester i elastan całkowicie odprowadzają nagromadzone płyny na zewnątrz, dzięki czemu piłkarz nie odczuwa poczucia dyskomfortu. Na https://zina.pl/ dostępna pełna oferta sklepu. Koszulka treningowa dla juniora z nadrukiem to idealne uzupełnienie sportowej garderoby młodego adepta piłki nożnej.