Jak nie oszaleć podczas przyjęcia urodzinowego dziecka? Z serii patenty sprytnej mamy

Ostatnio modne jak nigdy wcześniej – okazałe przyjęcia urodzinowe. Spędzają sen z powiek każdej matki. Zabiegane matki pracujące wolałyby tego uniknąć, ale „dziecku odmówisz” organizacji urodzin? Przecież każdy z klasy je organizuje. Jak już wiesz, że Cię to nie ominie, a nie zamierzasz płacić za kinderbal tyle co za wesele i jesteś zmuszona przygotować je w domu, zdradzę Ci klika prostych patentów, które pozwolą Ci na zaoszczędzenie czasu i niepotrzebnych nerwów.

 

Zrezygnuj z materiałowych obrusów!

Materiałowe obrusy są drogie, nie będziesz przecież kupować kolorowych obrusów, których nigdy nie wykorzystasz. Nie nakryjesz też stołu białym wigilijnym obrusem dla dzieci. Nawet jeżeli przeszło Ci przez myśl kupienie obrusu kolorowego plamoodpornego, bądź spokojna, że dzieci są zdolne udowodnić nawet najlepszym producentom, że się mylą. Zamiast materiałowych obrusów możesz wykorzystać ceratę lub obrus ceratowy, albo też jednorazowy obrus papierowy.

Poniżej kilka przykładów obrusu ceratowego

obrus ceratowy

 

Markowy zestaw porcelany schowaj w sejfie!

 

Nie ma szans, aby jakiś element zastawy nie padł ofiarą przyjęcia urodzinowego dzieci. Na 1 godzinną imprezę pięciorga dzieci przypada średnio jeden stłuczony talerz albo szklanka. Przelicz teraz liczbę gości i godzin zabawy. Nie warto. Lepszym pomysłem jest kupienie ekologicznych papierowych talerzyków, kubeczków. Po imprezie będzie można je po prostu bez żalu wyrzucić. Zaoszczędzimy czas na załadowanie wielokrotne zmywarki i żal potłuczonych talerzy.

 

Noże i widelce to niebezpieczne narzędzie w rękach rozjuszonej chmary dzieciaków

 

Lepszym rozwiązaniem będą bambusowe sztućce, albo plastikowe, nieco mniej ekologiczne, mniej trwałe co ma swoje zalety. Mniejsze ryzyko, że ktoś oberwie.

 

Zajmij ich czymś

 

Co zrobić, żeby dziesięcioro pięciolatków nie zrobiło z twojego domu poligonu? Wymyśl im zajęcie. Najlepiej żeby nie biegały w tym czasie i chociaż na chwilę usiadł. Ciekawe są balony do modelowania. Wystarczy je napompować i mamy chwilkę spokoju. Nie bez przypadku każdy animator zabaw ma ze sobą balony do modelowania.

 

Więcej patentów w kolejnych artykułach!