Fotel ogrodowy. Technorattan, drewno, stal czy rattan?

Chcąc spędzić czas w ogrodzie, na balkonie czy tarasie na relaksie, potrzebujemy wygodnych mebli ogrodowych. Najczęściej, zapewne z uwagi na ograniczenia przestrzeni na zewnątrz, wybierane są fotele. Z jakiego materiału najlepiej kupić fotel, aby spełniał swoje funkcje i nie niszczał nieprzechowywany wewnątrz pomieszczenia zimą?

 

Na co zwrócić uwagę kupując fotel ogrodowy?

Kupując fotel ogrodowy warto zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych aspektów, po pierwsze rodzaj przechowywania jaki rekomenduje producent. Mając do dyspozycji zaledwie balkon, nie warto poświęcać uwagi na meble, które będziemy musieli przechowywać zimą w ciasnych komórkach lokatorskich, bo nie są odporne na mróz.

Innym istotnym aspektem jest pielęgnacja. Istnieją meble absorbujące mniej i więcej uwagi. Większość rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wynika z samego materiału z jakiego zostały stworzone meble. Są te mniej i bardziej odporne na warunki atmosferyczne.

 

Rodzaje foteli ogrodowych

W sklepach znajdziemy wiele typów foteli, wykonanych z wielu różnych materiałów. Znajdziemy fotele wykonane z drewna, są one dosyć ciężkie, wymagają konserwacji i są dość mało odporne na deszcz i słońce. Nie mówić już o mrozie. Pewne jest, że takie meble trzeba przechowywać w suchym i ciepłym pomieszczeniu zimą.

Oprócz foteli drewnianych, często spotyka się również te wykonane z metalu. Najczęściej zabezpieczone czarną emalią. Meble wykonane z metalu mogą przybierać bardzo fantazyjne kształty i wiele z nich wygląda designersko.

Poza fotelami z materiałów naturalnych istnieją jeszcze te wykonane z tworzyw sztucznych. Popularne są niezwykle te wykonane z włókien polietylenowych. Mowa tu o fotelach technorattanowych. Meble wykonane z tego materaiłu charakteryzują się odpornością na wiatr, deszcz i słońce. Nie blakną, nie wilgotnieją, nie tracą swych właściwości. Zimą wystarczy przechowywać je w pokrowcu i spokojnie najzimniejsze miesiące mogą przetrwać na balkonie. Oprócz wytrzymałości technorattan jest również lekki, co sprawia, że fotele łatwo transportować, przestawiać i przechowywać. Dzięki elastyczności włókien komfortowe jest nawet siedzenie w takim fotelu bez poduszek. Fotele technorattanowe znajdziecie pod adresem https://www.belgiardino.pl/37-fotele-ogrodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 6