Doradztwo filozoficzne i coaching – studia

Z roku na rok powstaje coraz więcej nowych, ciekawych kierunków studiów, które są odpowiedzią na potrzeby aktualnego rynku. Dzięki temu wszystkiemu powstają nowe zawody. Czym zatem są studia na kierunku Doradztwo filozoficzne i coaching?

Krótka charakterystyka

Studia te są połączeniem filozofii praktycznej wraz z poznaniem wszelkiego rodzaju metod, narzędzi oraz technik, które są niezbędne w pracy coacha. Przede wszystkim studia te pozwolą wykorzystać filozofię we wszelkich działaniach rozwojowo-pomocowych. Oprócz tego, dzięki nim pogłębimy samoświadomość. Warto podkreślić, że studia te nie składają się tylko i wyłącznie z zajęć teoretycznych, ale jest również mnóstwo zajęć typowo warsztatowych, dzięki którym studenci nabędą niezbędnych umiejętności w pracy coacha. Dzięki tego typu warsztatom osoby studiujące na tym kierunku nauczą się przede wszystkim prowadzenia procesu coachingowego, ale również rozmów konsultingowych. Jakie zatem zajęcia warsztatowe możemy napotkać podczas 3 letnich studiów? Są to między innymi warsztaty coachingowe, mediacyjne czy interpersonalne. Oprócz tego, studenci podejmują wszelkiego rodzaju szkolenia oparte na dowodach.

Gdzie mogę pracować po doradztwie filozoficznym i coachingu?

Przede wszystkim absolwenci tego kierunku mogą pracować na stanowisku rzecznika prasowego, gdyż jest to ściśle związane z biegłością komunikacyjną. Oprócz tego, może taka osoba pracować w szkole coachingu, gdzie będzie prowadzić np. szkolenia oparte na dowodach. Co więcej, może zajmować się szkoleniami dla managerów.

Czy warto podjąć studia na tym kierunku?

Studia na tym kierunku dają szerokie możliwości znalezienia przyszłej pracy. Ale również są odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata, który często wymaga doradztwa czy to etycznego czy filozoficznego. Mediacje są na porządku dziennym, dlatego przyda się tutaj wykwalifikowany coach. Praca w szkole coachingu jest pewnie marzeniem niejednej z osób po tym kierunku, a samodzielne prowadzenie własnych szkoleń opartych na dowodach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *